Sommeren er allerede over os, og du har sandsynligvis allerede fundet dig en lækker bikini (ellers kan du finde en ny, farverig én her).
Men var det ikke noget med at udvide din garderobe og investere i en badedragt? Hvis ja, har vi fundet en til dig... Den er fjollet, den er sjov – og så ligner den en mandemave fyldt med hår!
Tag på stranden med brysthår
Det er firmaet Beloved, som har lavet den karakteristiske badedragt, og den koster cirka 330 kroner (hvis nu du skulle blive smaskforelsket i den eller har en veninde, du skal “forkæle”). Selvom nogle har købt badedragten, tvivler vi dog på, at den bliver så moderne, at du kommer til at se den overalt på de menneskefyldte strande. Men hvem ved?
Vil du deltage i konkurrencer, læse flere spændende artikler og nyheder, så tilmeld dig nyhedsbrevet her.